Leden 2011
Sarah Michelle Gellar

31. ledna 2011 v 16:16 Sarah Michelle Gellar
normal_03
Životopis:Sarah začala svoji hereckou kariéru již ve čtyřech letech, právě když jedla v místní restauraci ji objevil jeden agent. O tři týdny později měla první práci v televizním filmu "An Invasion of Privacy" (1983). Také si v tomto věku zahrála v reklamách pro Burger King a McDonalds "The Battle of the Burgers". V roce 1984 se její rodiče rozvedli. Ve stejný rok se objevila jako Philova dcera ve filmu "Over the Brooklyn Bridge".

V průběhu několika následujících let dostávala několik menších rolí ve filmech i v televizi. První velký zlom přišel v roce 1993, když si zahrála v roli Kendall Hartové ve televizním seriálu "All my children", kde působila 2 a půl roku. Za tuto roli byla v roce 1994 nominovaná a v roce 1995 již obdarována cenou Emmy v kategorii "Younger Leading Actress".

Druhý významný zlom přišel, když dostala roli Buffy v seriálu Buffy, přemožitelka upírů "Buffy the Vampire Slayer". Nejprve se Warner Brothers rozhodlo natočit jen 13 dílů, ale kvůli velkému úspěchu se natočilo dalších 22 dílů. Díky bojovým scénám v seriálu se naučila Tae Kwon Do a Kickbox. Tento seriál odstartoval kariéru Sarah k větším filmovým rolím.

Hned v roce 1997 si zahrála vedlejší roli Helen Shivers ve filmovém thrilleru Tajemství loňského léta "I Know What You Did Last Summer" s Jennifer Love Hewitt. Kde cestou z párty čtveřice teenagerů autem srazí rybáře, který se jim přesně za rok začne mstít. Následovala další vedlejší role ve filmu Vřískot 2 "Scream 2", kde si zahrála po boku Davida Arquetteho, Neve Campbell a Courteney Cox.

V romantickém dramatu Velmi nebezpečné známosti "Cruel Intentions" (1999), konečně dostala hlavní roli po boku Ryana Phillippa a Reese Witherspoon. Za tento film získala honorář 500 000 dolarů a za jednu roli v seriálu "Buffy, přemožitelka upírů" si vydělala 75 000 dolarů. V dubnu roku 2001 se zasnoubila s Freddiem Prinzem Jr.


David Boreanaz

31. ledna 2011 v 16:14 David Boreanaz
001 (3)
Profese: herec
Datum narození:16.05.1969
Místo narození: Buffalo, New York, USA
Znamení: Býk

David Boreanaz se narodil 16.května 1969 v Buffalu ve státě New York a vyrostl ve Philadelphii. Má dvě sestry Beth a Bo. Jeho otcem je Dave Roberts, Philadelphská 'rosnička', matka se jmenuje Patti. Rodné jméno Davidova otce je David Thomad Boreanaz. Už od dětství David snil o tom, že se stane hercem a jakmile dokončil střední školu, odstěhoval se do New Yorku a začal studovat herectví na Ithica College.

Po ukončení studia se přesunul do Los Angeles kde na sebe poprvé upozornil, když se objevil na TV obrazovce jako přítel Kelly Bundové v sitkomu Ženatý se závazky. Ale pravý zlom pro něj znamenal teprve seriál Buffy, přemožitelka upírů, kde hrál upíra Angela, a také spin-off Angel, kde již vystupoval jako hlavní postava.

Kromě televize se David Boreanaz objevil ve filmech jako např. Valentine, Chodím s Lucy či These Girls (kde si mimochhodem vystřihnul vtipnou scénku úplně 'bez'). V serialu Bones (Sběratelé kostí) hraje agenta FBI Seeley Bootha, který řeší zapeklité případy spolu s antropoložkou Temperance Brennan. V lednu 1997 se David oženil s Ingrid Quinn, ale o 2 roky později se rozvedli. Nyní je podruhé šťastně ženatý s Jamie Bergman a v roce 2002 se jim narodil syn Jaden Rayne.

Buffy a Angel

31. ledna 2011 v 16:09 Buffy a Angel

Buffy a Angel byli krásným párem (nepíšu, že nejkrásnějším, protože každý má na ně svůj názor), ale jak se vlastně dali do hromady a zase rozešli? - pokud jste Buffy sledovali v televizi, nebo ji máte na VHS či DVD, tak víte, jak to všechno bylo, ale myslím si, že nebude od věci zopakovat si, jaký byl celý průběh jejich vztahu. Najdete-li v mém textu chybu (myslím něco z děje, ale můžete i pravopisné), napište mi ji do komentářů a já to opravím. Tak tedy...

… vše se začalo už v roce 1996, kdy žil Angel v New Yorku. Potkal se s démonem, jenž ho navedl na to, aby začal pomáhat nově zvolené Přemožitelce Buffy, která žila v Los Angeles. Angel tedy odchází do L.A. a začíná Buffy sledovat, hned se mu zalíbí, ovšem Buffy o něm neví - má jiné starosti, jelikož je vyvolená, musí bojovat s démony a jaksi podpálí ve své škole tělocvičnu, za což je ihned vyloučena. Její rozvedená matka Joyce dostává práci v městečku Sunnydale, a tak se tam obě přestěhují. Zde se Angel poprvé ukáže Buffy a to při cestě do baru Bronzu. Buffy si myslí, že ji sleduje nějaký upír (v čemž se nemýlila), a tak Angela napadne. On jí oznámí, že nekouše, upozorní ji na zlo, které se blíží a daruje jí stříbrný křížek (i s řetízkem) a bez představení odchází. Ne velmi působivé setkání, ovšem právě při něm se začala tvořit láska, taková na kterou se nezapomíná - jediná a věčná.

Při dalších setkáních se Angel konečně představí, varuje ji a věnuje Buffy svou bundu. Bližší setkání a seznámení přichází ve chvíli, kdy je Buffy napadena Trojicí poslanou Pánem, Angel jí pomůže a Buffy ho odvádí k sobě domů. Jelikož je zraněn, ošetří ho a nechá ho přespat u sebe doma - konkrétně ve svém pokoji, vedle své postele "na zemi" - a právě tam se trochu sbližují. Hned následující den se jí Angel vyzná ze svých citů a poprvé se spolu políbí. Buffy po něm (myslím po tom polibku) zjišťuje, že Angel je upír. V této době je v Sunnydale již nějakou dobu Darla - ex přítelkyně Angela, která "spolupracuje" s Pánem. Chce zabít Přemožitelku a dostat Angela zpět. Po zápletce s Joyce se Buffy odhodlá Angela zabít, ale zjišťuje, že má duši, co je zač a kdo je Darla. Angel ještě ten den zabíjí Darlu a tím dokáže Buffy, že o ni skutečně stojí. Jejich vztah se dále vyvíjel. Milovali se a dokazovali si to neustále. Angel začal pomáhat jejich partě a chodil s Buffy na hlídky. V tomto období už byl v Sunnydale nějaký ten pátek upírský páreček Spike a Dru (kdyby jen Buffy tušila, že ten otravný Spike bude jednoho dne jejím miláčkem). Blížily se Buffyiny 17-é narozeniny a právě v onen slavnostní den, kdy měl Angel na dlouhou dobu odcestovat, zpečetili svůj vztah společnou nocí. Plní se však proroctví, že dosáhne-li Angel opravdového štěstí, vrátí se zpět "Angelus". Buffy se dozvídá od přítelkyně Gilese - Jenny o kletbě, kterou byl Angelus proklet, aby dostal duši. Angelus začíná po své proměně na zlého dělat Buffy ze života peklo a ona si začíná uvědomovat, že její milovaný Angel zmizel. - (K tomuto chci jen podotknout, že si myslím, že Angelus miloval Buffy stejně moc jako Angel, jen to jako zlý nedával najevo. Jak jsem na to přišla? Nikdo ještě nepřestal někoho milovat jen tak ze dne na den - chce to čas - a navíc dlouho mi hlavou vrtala Angelusova slova, která říkal Spikovi, že aby zabil Buffy, musel by ji milovat. Jen je otázkou prč ji tak ubližoval. Buď se chtěl zbavit té lásky, nebo to byla pouze přirozenost zlého démona v něm.) - Když zabil Jenny a vyzval démona Acathlu, už si moc dobře uvědomovala, že ho musí zabít.

Mělo to ovšem háček. Za pomoci Willow se Angelovi vrátila duše, nic si nepamatovat a byl zmatený, ovšem bylo už pozdě na "změnu plánu", neboť vznikl vír z přítomného Acathly. Buffy ho objala, poprosila ať zavře oči, naposledy políbila, řekla "miluji tě", probodla ho mečem a pak už pouze s pláčem sledovala jak mizí ve víru. Angel … její láska … ten, kterého tak milovala a darovala se mu … zmizel …

Buffy po této události odešla z města (navíc ji vyhodila její matka, když se dozvěděla, že její dcera je Přemožitelka) a pracuje jako servírka. Po jistých událostech se vrací zpět do Sunnydale, kde si dává dohromady vztahy s okolím (matka, přátelé), nachází si nového přítele, ale na Angela nezapomněla. Na místo, kde ho zabila odnesla prsten, který od něj dostala k 17-ým narozeninám (Claddagh - dočtete se o něm v rubrice Symboly a tajemno… ) a právě na to místo se z pekelné dimenze vrátil Angel, strávil tam několik set let a mučili ho. Buffy nalézá Angela v lese a zdivočelého. Poněvadž ještě není zatracen, pomáhá mu s návratem do normálního života. V této době se objevuje Přemožitelka zvolená po smrti Kendry - Faith, která nemá pochopení pro vztah s upírem - stejně jako nejbližší Buffy. Buffy tedy opět začíná budovat vztah s Angelem. Důležitou událostí pro oba bylo První zlo o Vánocích, které se snažilo dohnat Angela k sebevraždě. Buffy mu sděluje, jak moc ho miluje a je zachráněn, neboť místo svítání začne sněžit. Do jejich vztahu se však připletla další překážka a to zlá Faith a matka Buffy. Joyce navštívila Angela a doporučila mu, aby Buffy opustil. Faith postřelí Angela otráveným šípem a vyléčit ho může pouze krev Přemožitelky. Buffy mu chce "darovat" Faith, ale té přeje štěstěna a uniká (kvůli zranění způsobeném Buffy se ovšem dostává do komatu). Buffy se tedy rozhodne dát Angelovi svou krev. Ten je po vysátí Přemožitelky opravdu vyléčen (poté ji odnáší do nemocnice, aby jí pomohli) a na přání Joyce po Povýšení skutečně Buffy opouští …

Jejich cesty se na nějakou dobu rozdělily. Angel žijící v L.A. se dozvídá, že Buffy hrozí nebezpečí, a tak odchází do Sunnydale. Pomůže jí, ale nesetkají se. Následně se Buffy vydává za ním do L.A., kde se z Angela stane člověk. Jsou spolu šťastni, milují se, ale opět je tu "háček". Angel je člověk, bez síly, … Aby měl opět svou sílu a mohl Buffy ochránit před hrozícím nebezpečím, musí se vrátit zpět ten krásný den, který spolu prožili. Ty poslední chvilky, kdy byli spolu, přeju všem fandům vidět (je to ale ze seriálu Angel). Chtělo se mi brečet, protože byli mým nejoblíbenějším párem. Všechno se tedy vrací zpět, ale Buffy si nic nepamatuje, tudíž odchází zase pryč (Angel si to pamatoval). Další setkání je opět ze seriálu "Angel". Po probuzení Faith z komatu a jejím útěku se Buffy vydává opět za Angelem, který se snaží Faith pomoci s nápravou. Buffy s ním nesouhlasí a pohádají se. Buffy opět odchází. Angel se chce omluvit, takže se odhodlá setkat se s Buffy (teď se vracíme do seriálu "Buffy"). Bohužel se potká dříve s Rileym a poperou se (Angel mu to nandal :-)))) ), při setkání s Buffy se spolu pohádají, ale společně se hádce ze srdce zasmějí, takže se Angel vrací s dobrým pocitem "na duši". Předposledním setkáním této dvojky je pohřeb Joyce, na kterém se spolu políbí, ale vědí, že to nemá cenu, takže Angel jen utěší Buffy a před svítáním jde "opět" pryč.

Jejich poslední setkání je ze závěrečného dílu seriálu "Buffy" - Chosen. Angel předává Buffy amulet, který by jim mohl pomoci v boji proti Prvnímu. Je to taky hezké setkání. Moc se mi tam líbil Angelův úsměv a jejich polibek. Poslední polibek … Když Angel řekne Buffy, že je prostě Přemožitelka, povypráví mu příběh o koláčku :-) . Buffy mu také vysvětlila jak je to s ní a Spikem. Bude mu sice trvat něž to pochopí, ale on … přece nestárne :-)

Krásný pár, ale smutný příběh. Přemožitelka bojující za spravedlnost, se svého štěstí nedočkala. Proč? Snad proto, že si někdo myslí, že Přemožitelka, jejímž údělem je ničit zlo, zabíjet démony a upíry nemá právo na lásku? Nebo jinak - nemá právo na lásku s upírem? S mužem, který se stal pouze obětí jiné oběti? Možná je to takto pouze proto, že Josh Whedon, měl ve své hlavě jinou představu konce jejich lovestory než my, ale to není důležité, neboť, kdo chtěl mít tento pár spolu, tak si ho vytvořil ve své fantazii podle sebe. Takže Buffy & Angel žijí dál. Žijí v nás a jejich láska je …
věčná …


Buffy

31. ledna 2011 v 16:04 Buffy

Buffy Summersová se narodila v lednu roku 1981, jejími rodiči jsou Hank a Joyce Summersovi. V dětství zbožňovala krasobruslařku Dorothy Hamill a chtěla být jako ona. Její nejlepší kamarádkou byla sestřenice Celia, která však zemřela ještě jako dítě. Buffy nastoupila na střední školu Hemery High v Los Angeles, kde se stala velmi populární. V roce 1996 byla promována na Školní princeznu a Slavnostní královnu. Ve stejném roce byla kontaktována mužem jménem Merrick, který ji prozradil, že je Vyvolenou k zabíjení upírů. Přestože k tomuto sdělení byla Buffy velmi skeptická, byla to pravda a Merrick se ujal úlohy jejího pozorovatele. Buffy byla existencí upírů velmi vyděšená, a tak se se vším svěřila rodičům. Ti ji raději poslali na kliniku pro duševně nemocné, a protože Buffy o upírech už nemluvila, po několika týdnech ji propustili. Merrick pokračoval ve vedení své svěřenkyně, ale při jednom větším boji s upíry, byl Merrick zabit a Buffy podpálila školní tělocvičnu. V té době dokončili její rodiče rozvod a Buffy vyhodili ze školy. Joyce, její matka, se rozhodla, že pro obě dvě bude lepší, když se odstěhují.


Buffy se tedy i se svou matkou přistěhuje do městečka Sunnydale, kde se zapíše do místní střední školy. Ve škole potká knihovníka Gilese, který ji informuje, že je jejím novým pozorovatelem. Buffy je ale rozhodnutá se svým přemožitelstvím skoncovat. Jenže když dojde k vraždě, kterou prokazatelně způsobil upír, je Buffy jasné, že nemůže dopustit, aby bylo ublíženo další osobě. Buffy se spřátelí s Willow Rosenbergovou, Alexem Harrisem a do jisté míry i s Cordelií Chaseovou a seznámí se s tajemným Angelem. Všichni její přátelé vědí, že je přemožitelkou upírů a často ji pomáhají v boji proti upírům. Buffy a Angel se postupně sbližují a při prvním polibku Buffy zjistí, že Angel je upír. Nejprve byla rozhodnutá ho zabít, když ale zjistila, že má duši a není schopen nikomu ublížit, dovolila mu, aby jí pomáhal.


Jejich vztah se čím dál tím víc prohluboval a na Buffyiny sedmnácté narozeniny se spolu milovali. Jenže Angel, který prožil okamžik dokonalého štěstí, přichází o svou duši a stává se postrachem Sunnydale. Buffyina matka se dozví o dceřině poslání a nutí ji, aby toho nechala. Jenže Buffy musí zastavit Angeluse, a tak nemá čas něco své matce vysvětlovat. Ta jí pohrozí, že pokud teď odejde z domu, už se nemá vracet. Willow najde kouzlo, které Angelovi vrátí duši zpět, ale v momentě, kdy se tak stane, je Buffy přinucena poslat Angela do pekelné dimenze. Nešťastná Buffy odjíždí ze Sunnydale pryč, v Los Angeles si najde práci servírky a snaží se na Angela nemyslet. Po dvou měsících narazí na démona, kterého po urputném boji porazí, a tím i osvobodí hromadu lidí uvězněných v jeho dimenzi. Buffy si uvědomí, že se musí vrátit domů. Asi o měsíc později se Angel záhadným způsobem z pekelné dimenze vrátí a jeho vztah s Buffy se i přes jejich snažení dál prohlubuje. Nakonec si Angel uvědomí, že s postupným stárnutím Buffy by jejich vztah byl odsouzen k záhubě, a tak pro její vlastní dobro odchází do L.A., kde se dál snaží pomáhat lidem jako detektiv.


Buffy nastoupí na vysokou školu UC Sunnydale a na kolejích bydlí se svou kamarádkou Willow. Sblíží se s Riley Finnem, ze kterého se vyklube člen tajné armádní jednotky bojující proti démonům. Po roce jejich společného života ji Riley opustí, protože cítil, že ho Buffy nepotřebuje a ani nemiluje. V druhém ročníku vysoké školy zažije Buffy hned několik rodinných krizí. Zjistí, že její čtrnáctiletá sestra Dawn není vlastně její sestra, ale jakýsi mystický klíč k otevření portálu, proměněný do lidské formy a umístněný do mysli Joyce, Buffy a jejích kamarádů. Buffy zjistí, že po Klíči pátrá démonka Glory a rozhodne se svoji sestru chránit. Její matku navíc začne trápit zdravotní stav a lékaři zjistí, že má nádor na mozku. Operace nádoru naštěstí dopadne dobře a Joyce se zase začne těšit ze života. Několik týdnů po operaci ji ale najde Buffy mrtvou ležet na pohovce a musí se tak vyrovnat s její ztrátou. Už jí zbyla jen sestra, a tak odejde ze školy, aby se o ní mohla starat. Démonka Glory zjistí totožnost Klíče a chce použít Dawninu krev k otevření portálu, čímž by došlo k propojení několika dimenzí a tím i zničení světa. Buffy proti ní statečně bojuje, ale Glory se přesto podaří Dawn unést a připravit ji na rituál. Buffy a její přátelé vtrhnou na místo, kde se rituál má konat, ale už je pozdě, krev Dawn otevřela portál. Tím začíná ohromná katastrofa pro lidstvo a lze ji zastavit jedině tím, že člověk vlastnící krev, která otevřela portál, zemře. Buffy si uvědomí, že Dawn byla vlastně stvořena z ní, a tak se obětuje - skáče místo Dawn do portálu a umírá.


Tři měsíce po její smrti se jí rozhodne Willow a spol oživit, protože si myslí, že skončila v nějaké příšerné pekelné dimenzi. Kouzlo se zdaří a Buffy se ocitá zpět mezi živými. Jenže není šťastná, jak její přátelé předpokládali, ale cítí se jakoby žila v pekle. Byla totiž násilně vytažena z nebe a znovu žít je pro ni nesmírně těžké. Ve snaze něco cítit se sexuálně zaplete se Spikem, který ji už rok velmi miluje. Po několika měsících si Buffy uvědomí, že ho jen využívá, a tak se s ním rozejde. Spike její rozhodnutí nechce přijmout a pokusí se ji znásilnit. Když si uvědomí, co to chtěl udělat, odjíždí raději z města. Trojce pitomců (Warren, Andrew a Jonathan), kteří mají sami sebe za zločince se snaží jakýmkoliv způsobem Buffy uškodit. Vše vyvrcholí, když se Warren pokusí zastřelit Buffy. Jedna kulka náhodně zabije Taru, což ve Willow probudí její čarodějnické síly. Willow ještě stačí magicky uzdravit Buffy z vážného střelného poranění, které jí způsobil Warren, ale pak už myslí jen pomstu. Buffy se nejprve Willow snaží pomoci, později jí už nezbývá nic jiného než ji zastavit. Jenže její síla na tu její nestačí a Willow se vydá zničit celý svět. V poslední chvíli ji zastaví Alex upřímným vyznáním své lásky.


Je postavena nová Sunnydaleská střední a ředitel školy Robin Wood nabídne Buffy práci poradkyni pro studenty. Buffy ji s radostí přijme, už ji totiž nebaví pracovat v rychlém občerstvení. Ve sklepě školy objeví Spika, který se chová velmi podivně a Buffy si uvědomí, že má duši. Od Gilese se dozví, že První Zlo se snaží vyvraždit všechny potencionální přemožitelky, protože potom by po ní a Faith neměl kdo nastoupit. V Buffyině domě najdou potencionální přemožitelky úkryt a Buffy se je snaží vycvičit. Faith se vrátí do Sunnydale, aby byla nápomocná a vztah mezi Buffy a Spikem se utužuje. Buffy vede potencionální přemožitelky do finálové bitvy v bráně pekel a Willow dokáže díky zbrani přemožitelek zrušit předchozí řád, že když jedna přemožitelka zemře, povstane druhá a všechny potencionální přemožitelky se stanou skutečnými přemožitelkami. Boj v bráně pekel díky Spikovi vyhrají a Buffy už není jediná Vyvolená, ale jen jednou z mnoha a může vést normální život. Poslední co víme je, že nyní žije v Římě se svou sestrou Dawn.

Zdroj

Angel/us

31. ledna 2011 v 16:02 Angel

Angel (Angelus)

Jeho jméno, když byl ještě člověk bylo Liam. Narodil se v roce 1727 v Galway v Irsku. Otec byl na něj hrozně přísný, tak se z Liama stal povaleč. V jeho 26 letech se s otcem pohádal a odešel z domova. V jedné hospodské rvačce, se poznal s upírkou Darlou a ta z něj jednoho dne udělala upíra. Liam byl upír "vytvořený" v historickém pořadí Aureliusem. Byl to Patriarcha upíří rodiny. Jeden z nejmocnějších upírů minulého tisíciletí. Jeho rodina pohřbila jeho tělo. U jeho hrobu na něj čekala Darla. Jeho první obět byl hlídač hřbitova. Poté se s Darlou vydal do svého domova. Nejdříve zabil svou mladší sestru a potom i otce. V dalších tisících letech se Liam "přejmenoval" na Angeluse. Šířil kolem se samou smrt. Každého kdo se mu připletl do cesty zmrzačil nebo zavraždil.
S Darlou odchází do severního Irska, kde vraždí až do roku 1760. Tehdy se Darla rozhodně, že Angeluse seznámí s Aureliusem. Po tomto setkání Angelus začíná mít dost takového života a odchází s Darlou pryč. Opouští Irsko a vydávají se do Evropy. Navštíví Itálii, ale usadí se až ve Francii. Nedlouho potom je začíná honit lovec upírů. Oni však vyvraždí jeho rodinu jako trest.

V roce 1700 začal být Angelus čím dál tím víc surovější. "Splodil" dokonce upíra, který ho v jeho vraždách napodoboval v Americkém Los Angeles. Darla a Angelus se do Anglie vrací v roce 1860. V téhle době se setkává i s Drusillou, kterou začíná psychicky mučit. Stává se jeho hračkou. Drusilla má schopnost vidět budoucnoust pomocí vyzí. Angelus vyvraždí její rodinu a Drusilla uteče do kláštera. Angelus jí však najde, zabije všechny jeptišky a obyvatele kláštera a udělá z Drusilly upírku. Teď už tři upíři vraždili v Evropě až se zase po 20. letech vrátili do Anglie. Drusilla chtěla mít taky takový vztah jako Angelus a Darla, tak si vyhlídla básníka Williama a z něj udělala upíra. Známe ho pod jménem Spike.

Nyní už čtyři upíři cestovali Evropou a nakonec roku 1898 dorazili do Rumunska. Darla dala Angelusovi cikánskou dívku k narozeninám. Tato dívka byla z cikánského kmene Kalderash. Tento kmen se rozzuřil. Za vraždu dívky uvalili na Angeluse kletbu, která spočívala v tom, že mu vrátili jeho duši, aby mohl trpět za hříchy, které spáchal v době, kdy byl tím krvelačným upírem. Ostatní tři zaútočili na tento tábor a celý ho vyvraždili. Angelus už netoužil po zabíjení, avšak stále miloval Darlu. Vystopoval jí v Číně, kde žila se Spikem a Drusillou. Darla, ale po něm chtěla důkaz, že ji stále miluje a přinesla mu malé dítě k snídani. Kvůli své duši to Angelus nemohl udělat, tak tedy od Darly odešel. V této době zabil Spike svou první přemožitelku a rozhodl se, že je bude vyhledávat a zabíjet.

Kolem roku 1910 se Angelus dostává do Ameriky a zde si také mění jméno na Angel. Jelikož trpěl za své spáchané hřichy měl určitý "odpor" k ostatním upírům, stal se bezdomovcem živícím se jen krysami. V roce 1952 navštívil hotel v Los Angeles. Naneštěstí zde řádil nějaký démon a lid to svedl na Angela a pověsili ho. Když lidé odešli, Angel si naštvaně sundal provaz a odešel. Nakonec odchází z Los Angeles a prochází Ameriku a navštíví New York. Tady také potkává démona Whistlera, který ho chce provázet na jeho cestě ke spáse. Řekne mu o přemožitelce jménem Buffy a přesvědčí ho, aby jí pomáhal pro všem zlým silám v Kalifornii. Jakmile Angel Buffy viděl poprvé, hned se do ní zamiloval. Buffy se poté přestěhovala do městečka Sunnydale a Angel šel za ní.
Začal se jí ukazovat a radit jí ohledně démonů. Když na Buffy zaútočí trojice, přiběhne jí Angel na pomoc. Běží spolu k jejímu domu a aniž by Buffy věděla, že je upír nechává ho přespat v jejím pokoji. Jelikož i Buffy cítí, že se jí Angel líbí, jedné noci se políbí, ale Angel ukáže svou upírskou tvář. Do Sunnydale přijíždí i Darla, která chce Angela zpět. Je naštvaná, že jede po přemožitelce, tak jí chce zabít. Napadne Buffyinu matku a udělá to tak, že to vypadá, že ji napadl Angel. Když Buffy bojuje s Darlou, Angel jí zabije, aby Buffy přesvědčil, že je nevinný. Angel s Buffy se vídají stále častěji a prohlubájí svůj vztah.

V den Buffyiných 17. narozenin se spolu milují. Ani jeden z nich neví, jak z ní Angelova kletba a Angel v okamžiku opravdového štěstí pozbyde svou duši. Již jako Angelus začíná Buffy trábit. Když pomocí Drusilly zjistí, že mu chce Jenny vrátit duši, zabije ji. Když chtěl Angelus pomocí démona Acathly zničit svět, přišla mu v tom Buffy zabránit. Když chtěla zasadit poslední ránu, vrátila Willow Angelovi duši. Bylo již však pozdě a Buffy ho musela zabít. O několik měsíců později se Angel z pekla vrátil. Byl psychicky na dně, ale nakonec se z toho vyhrabal a dál pokračoval v chození s Buffy. Před Buffyinou maturitou se s ní rozešel a tak pro "její dobro" odchází do L.A.

Po příjezdu potkal polovičního démona Doyla, který má vize a společně s ním a s Cordelií, v roce 1999, založí detektivní kancelář. Po zabití upíra Russella, zneprátelil si Angel firmu Wolfram a Hart. Od té doby se ho snaží obrátit na temnou stranu. Angel se nikdy plně nesmířil se ztrátou Buffy, ale chtěl se sblížit s další holkou Kate, ale ona se nikdy nesmířila s tím, že je Angel upír. Doyle se obětoval aby zachánil Cordy a Angela, polibkem předal Cordelii své schopnosti. Cordy se tedy stává pomocnou rukou Angela. Do L.A. přichází Wesley, který opustil Radu pozorovatelů a stal se lovcem démonů. Přidává se k Angelovi a Cordy a v roce 2000 se k nim přidá ještě Gunn. Wolfram a Hart, pomocí démona Vocaha vzkřísí Darlu, jako člověka. Angel se jí snaží změnit, ale Drusilla z ní opět udělá upíra. Darla se s Angelem vyspí a doufám, že příjde o duši. Ale pro Angela to nebyl okamžit opravdového štěstí. K této partě se později přidává další člen. Vlastník jednoho klubu. Je to zelený démon Lorn, který dobrovázel partu, při záchrané misi uskutečněné kvůli Cordy. Zde našel i Winifred, která tam byla uvězněná 5 let. Když přišli z této jiné dimenze, dozvěděl se Angel, že Buffy umřela.

Po nějaké době za ním přichází těhotná Darla. Pordí syna, ale musí se probodnou kolíkem, aby toto dítě zachránila. Angel ho pojmenuje Connor. Wesley jednou najde proroctví, které říká, že Otec zabije syna a týká se to Angela a tak aby je oba zachánil, pošle Connora za Holtzem do jiné doby. Angel se naštve na Wesleyho a odchází Connora hledat. Nakonec se Connor vrátí do naší dimenze ve věku 18. let, ale s myšlenkou, že je má Angela zabít. Když jednoho dne najde Holtze mrtvého, zavře Angela do rakve a hodí do oceánu. Nakonec po několika měsících najde Angela Wesley a jejich vztahy se urovnají. Mezitím co byl Angel pryč, ztratila se i Cordelie, která si nic nepamatovala. Lorne ji vrátil paměť a Cordy se odstěhovala od Angela ke Connorovi a sním se sblížila. Vyspali se spolu a Cordy byla těhotná. Místo mimina měla v břiše démona. Po porodu upadla Cordy do kómatu a Angel démona zabije. Dostane nabídku od Wolfram a Hard, aby se stal ředitelem jedné pobočky a oni na oplátku dají Connorovi vzpomínky a novou rodinu. Angel souhlasí.

Jednoho dne dostane Angel obálku ve které je amulet a vydává se ho dát Buffy pro boj s prvním zlem. Z něj povstane Spike. Oba se nesnášejí, jelikož na sebe žárlí. Ale Spike mu začne pomáhat, tak se to trochu urovná. Cordy je povoleno probudit se na 1 den z komatu a pomoci ostatním. Na konci dne líbá Angela, aby na něj přenesla své vize. Pak Angel ztrácí i Fred (démon Iiyria) a Wesleyho. Connorovi se vrací jeho vzpomínky na život, ale nechce Angela zabít, nýbrž se s ním spřátlelí. Angel zabije Hamiltona, který je jeho největším nepřítelem a představitel firmy. V poslední a finální bitvě stojí Angel, Illyria, Gunn a Spike, proti armádě démonů...